וואלה!

מדליה שנייה לישראל בטוקיו

נבחרת הג'ודו חוגגת: "היינו מרוסקים, ניצחנו מעצמת-על"

"הלב שלנו ניצח", סיכם שגיא מוקי. "כל אחד נתן משהו למען הקבוצה", הוסיף פלצ'יק. "אנחנו נותנים את הלב שלנו על המזרן", התרגשה הרשקו, ונלסון לוי הזכירה: "קל לשבת בבית ולבקר, נתנו את החיים שלנו"

יניב טוכמן, שליחנו לטוקיו
31/07/2021
ג'ודאי נבחרת ישראל חוגגים זכייה במדליה (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

אחרי שורה של אכזבות, משלחת הג'ודו הישראלית סוף סוף הצליחה להשיג את המדליה המיוחלת. זה קרה בתחרות הקבוצתית, שם קטפו טוהר בוטבול, תמנע נלסון לוי, פיטר פלצ'יק, רז הרשקו, שגיא מוקי, גילי שריר, אורי ששון ולי קוכמן את הארד בבית הניחומים, אחרי ניצחון על רוסיה. קודם לכן ניצחה ישראל את איטליה, הפסידה לצרפת החזקה, ניצחה את ברזיל בבית הניחומים ואז עלתה לקרב המכריע - בו עמדה בלחץ. איזה הישג נהדר.

כל אחד מנציגי ונציגות הנבחרות יקבלו 50 אלף שקל של מענק מהוועד האולימפי על המדליה המתוקה. המאמנים יקבלו סכום כולל של 250 אלף שקל.

שגיא מוקי נשאל מה הביא את המדליה ואמר: "הלב שלנו, היום כל אחד פה נתן את הלב והנשמה, ביחד עשינו את זה, אם אחד היה מוותר - זה לא היה קורה. התכוננתי לקרב קשה מאוד, מול מישהו שהגיע לחצי גמר אולימפי, ועוד בקטגוריה מעלי. ידעתי שאם אתן את הנשמה ואת הלב אוכל לעשות את זה, האמנתי, נכנסתי, ובסופו של דבר זה קרה. אני כל כך שמח שזה קרה, בעיקר אחרי השבוע הקשה שהיה לנו. זה רק מראה לכם על האיכות של הנבחרת, היום זה התחבר לכל אחד מאיתנו. יש לנו נבחרת גדולה. האחדות שלנו פה ניצחה".

עוד בוואלה!

הישג נהדר: מדליית ארד לישראל בג'ודו הקבוצתי

לכתבה המלאה
אושר עילאי. פלצ'יק(צילום: רויטרס)
מדליה מתוקה(צילום: GettyImages, Harry How)

פיטר פלצ'יק: "יש משהו מאוד מיוחד באירוע הזה, של התחרות המעורבת. כל אחד פה אחרי שבוע מאוד מאכזב באופן אישי, אף אחד לא הצליח לבוא לידי ביטוי כמו שהיא ציפה. משהו ביום המיוחד הזה הביא לכך שכל אחד הביא את הערך המוסף ונתן מעצמו עוד קצת למען הקבוצה - זה מה שעשה את ההבדל. ניצחנו את אחת הנבחרות החזקות בעולם, מעצמת-על".

טוהר בוטבול: "כל אחד חווה כישלון מקצועי, הצוות המקצועי הצליחו להרים אותנו מהקרשים, היינו מרוסקים לגמרי, בכיתי פה על הרצפה".

רז הרשקו: "נלחמנו, הזענו ועשינו את זה, אני אוהבת כל אחד מאיתנו, יש לנו את האיגוד הטוב בעולם והצוות הטוב בעולם. אנחנו נותנים את הלב שלנו על המזרן".

הם עשו זאת!(צילום: GettyImages, Harry How)

גילי שריר: "זה היה קרב כמו כל קרב עבורי, על השניות הראשונות הבנתי שאני יכולה לעשות את זה. התחריתי מול מישהי חזקה וידעתי שאני לא פחות טובה ממנה".

תמנע נלסון לוי: "הביקורת הלא-בסדר לגבי הנבחרת הזו - לא היה אחד או אחת שלא נתנו את הנשמה. קל לשבת בבית ולבקר, אבל כולנו נתנו את החיים שלנו, נלחמנו והראינו איזו נבחרת חזקה אנחנו. זו התוצאה".

מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה התרגש - גם בשל התזמון של המדליה: "היום, ה-31 ביולי 1992, זכיתי במדליה בברצלונה. זה היה יום קסום, וגם היום זה יום קסום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully