פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אויבי האומה: אלופת העולם מאילת - המכשול בדרך של דוידוביץ'

   מלגורזטה ביאלצ'קה מפולין, שזכתה בתואר בתחרות היוקרתית שנערכה בישראל אשתקד, תנסה לרשום עוד הצלחה, כאשר הגולשת הישראלית עשויה להתייצב בדרכה. הכירו את יריבי הישראלים

   אויבי האומה: אלופת העולם מאילת - המכשול בדרך של דוידוביץ'
   מערכת וואלה! NEWS

   היום השלישי בריו: מה מחכה לישראלים?
   היום השלישי בריו: מה מחכה בשאר הגזרות?

   שגיא מוקי: דרך הגב, עם עצירת פתע בסלובניה

   שם: שגיא מוקי, ג'ודו, גברים, עד 73 ק"ג
   על המחוג: 16:00 מוקדמות ורבע הגמר, 21:30 בית הניחומים וחצי הגמר, 22:40 קרבות המדליות

   כדי לענות על הציפיות ולעלות על דוכן המנצחים, יצטרך שגיא מוקי לעשות הכל בדרך הגב. כי לפני שעליו להתגבר על המתחרים - הוא צריך להתגבר על הפציעה שתקפה אותו דווקא ברגע האמת.

   מבחינת המספרים היבשים, דרכו אל הטופ סלולה. הישראלי, מספר 7 בעולם, יכול לפגוש יריב המדורג גבוה ממנו רק בחצי הגמר, וגם אותו - רוסטאם אורוז'וב מאזרבייג'אן - הוא ניצח בקרב היחיד שהיה ביניהם. אבל המספרים לא תמיד מספרים את כל הסיפור, כפי שהוכיחו אתמול גולן פולק וגילי כהן, שהפסידו ליריבים המדורגים 111 ו-29 מקומות תחתיהם.

   ג'ודוקא סלובני רוק דראקשיץ' (GettyImages)
   שלושה נצחונות מול מוקי. דראקשיץ'

   ההגרלה שקיבל מוקי קשה. אפילו אכזרית. יריבו הראשון יהיה רוק דראקשיץ'. הוא לא מדורג בהגרלה, הוא רק מספר 14 בעולם, אבל ספק אם אפשר היה לפתוח את התחרות מול יריב עיקש ממנו. שימו לב למסלול הייחודי שעבר הסלובני בקריירה: זו האולימפיאדה השלישית שלו, בשלוש קטגוריות משקל שונות.

   בבייג'ינג 2008, כשהתברג בין הג'ודאים ששוקלים עד 60 ק"ג, הודח כבר בקרב הראשון; בלונדון 2012 היה בין אלו ששוקלים עד 66 ק"ג, הפסיד בקרב השני; מיד אחר כך דילג לקטגוריה עד 73 ק"ג, וב-2013 כבר הוכתר לאלוף אירופה. את מוקי פגש ארבע פעמים, ובשלוש מהן ניצח.

   שגיא מוקי ג'ודוקא ישראלי (באדיבות המצולמים)
   קודם שיהיה בריא. מוקי

   שחר צוברי ותיק? הצחקתם את דמפסי הקשיש

   שם: שחר צוברי, גלישה בסירות RS:X (ניל פרייד) לגברים
   על המחוג: 19:05 שיוטים 1 ו-2 (סיום התחרות - ביום ראשון)

   ביום השמיני, של החודש השמיני, לפני שמונה שנים בדיוק, נורתה יריית הפתיחה לאולימפיאדת בייג'ינג. במשחקים ההם זכתה ישראל במדליה האחרונה שלה. והאיש שחתום עליה, שחר צוברי, יוציא הערב לדרך את החלום שלו.

   אז רגע לפני שהשיח הספורטיבי בישראל יעסוק שוב בפמפומים, ובים הסוער, ובכיווני הרוחות ועוצמתן, חשוב להבהיר: צוברי אינו פייבוריט לזכייה במדליה. על פי סוכנויות ההימורים, הוא אמור לגרד את תחתית העשירייה הראשונה. הפערים בין המתחרים אינם גדולים, הכל עוד יכול להשתנות, אין דבר פחות צפוי מהים, וכל הקלישאות נכונות, אבל היריבים הגדולים של הישראלי אינם מתכוונים לוותר (והנה, קפצה לה עוד קלישאה לתוך הטקסט).

   צוברי הוא המדליסט היחיד מבייג'ינג 2008 ששרד עד הלום ויופיע גם בריו, אבל הוא לא המתחרה הוותיק ביותר. כשהגולש הישראלי היה בן 14, ניק דמפסי כבר זכה במדליה הראשונה שלו בקריירה. ב-2004 זכה הבריטי בארד באתונה (ועמד על הפודיום לצידם של האלוף האולימפי גל פרידמן ושרת הספורט לימור לבנת), ב-2012 גרף את הכסף הביתי בלונדון, ב-2013 הוכתר לאלוף העולם והשבוע יחגוג את יום הולדתו ה-36.

   שייט בריטי ניק דמפסי (GettyImages)
   עמד על הפודיום עם לימור לבנת. דמפסי

   היחיד שהקדים את דמפסי באולימפיאדה הקודמת הוא דוריאן ואן ניסלברג, סגן אלוף העולם המכהן. מעבר לעובדה שהוא פופולרי כמו כוכב רוק בקהילת הגלישה ההולנדית, הוא גם התקווה הגדולה של המדינה למדליה. באותה אליפות, שנערכה באילת, הוכתר פיוטר מיז'קה הפולני לאלוף העולם, כשצוברי סיים רק שישי, והוא מבחינתו ינסה להשלים דאבל.

   מעין דוידוביץ': חלומה של כל גולשת פולנייה

   שם: מעין דוידוביץ', גלישה בסירות RS:X (ניל פרייד) לנשים
   על המחוג: 19:15 שיוטים 1 ו-2 (סיום התחרות - ביום ראשון)

   ואולי ההצלחה הגדולה מהים תגיע בכלל מהענף הנשי. מעין דוידוביץ' חוזרת לזירה האולימפית אחרי שמונה שנים, ותפגוש לא מעט פנים מוכרות. היא אמנם לא הייתה בלונדון כשמרינה אלבאו זכתה בזהב, אבל אין גולשת שלא נתקלה בספרדייה בת ה-30: היא הוכתרה חמש פעמים לאלופת אירופה בין 2007 ל-2012, וזכתה בחמש מדליות גם באליפויות העולם.

   מי שתשמח בוודאי לראות את דוידוביץ' משייטת עם דגל ישראל שנישא על הגלשן שלה היא מלגורזטה ביאלצ'קה. הפולנייה, בת גילה של הישראלית, זכתה השנה באליפות העולם באילת - וכעת, כשהיא בת 28, תערוך את הופעת הבכורה שלה במשחקים האולימפיים.

   מעיין דוידוביץ' שייטת ( , עמית שיסל, עיריית אילת)
   שוב באולימפיאדה אחרי שמונה שנים. דוידוביץ'