וואלה!

הוועד האולימפי ערך טקס רשמי לזכר חללי מינכן: "התקפה נפשעת"

לראשונה בהיסטוריה, הנרצחים במשחקים האולימפיים ב-1972 זוכים להכרה מצד הוועד האולימפי הבינלאומי. חברי המשלחת הישראלית הניחו אבן זיכרון. באך: "כל ספורטאי יכול להתייחד עם זה"

יניב טוכמן, ריו
צילום: יוסי ציפקיס, עריכת וידאו: רן צימט

לראשונה מאז הטרגדיה ב-1972 בה נהרגו הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן, הוועד האולימפי הבינלאומי קיים טקס רשמי בריו לזכרם של י"א החללים. במהלך הטקס הניחו חברי המשלחת הישראלית אבן זיכרון לנפגעי הטרור במשחקים האולימפיים ובראשם י"א החללים. בוועד האולימפי הישראלי רואים בטקס הכרה ראשונה של הוועד האולימפי הבינלאומי בנרצחים. הטבח בגרמניה נחשב עד היום לאירוע הקשה ביותר בתולדות המשחקים האולימפיים כאשר בני הערובה הוחזקו במשך כ-19 על ידי מחבלים פלסטינים מארגון "ספטמבר השחור".

נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך קרא בשמות כל הנרצחים, ביקש דקת התייחדות עם הנספים ואמר: "אני חושב שיש זמן להכל. בעוד יומיים נחגוג את הכיף של החיים, אבל היום אנחנו מציינים את הזיכרון. אנחנו מקדישים מקום מיוחד לאלה שלא איתנו. אלה שהלכו לעולמם. כל ספורטאי בכפר יכול להתייחד עם הרגעים האלה. מה שמאחד אותנו כבני אדם זה הצורך לזכור. האבנים מאולימפיה שהובאו לכאן מסמלים את הרוח והמשפחתיות. אני מודה לנשיא הוועד היווני שעזר לנו להביא את האבנים. תקוותי שלצד הכיף וההנאה הבאים עלינו, נזכור ונזכיר את אלה שהלכו בזמן המשחקים האולימפיים. בכפר האולימפי חיים אתלטים מכל העולם בהרמוניה ולכן בחרנו במקום הזה. אני רוצה שנכבד את זכר נרצחי אולימפיאדת מינכן 1972. זו היתה התקפה נפשעת ואנחנו נכבד את כולם בשמותיהם".

עוד בנושא:

חדשות ריו: בוועד האולימפי העולמי לא יסקרו את אירועי הזיכרון לי"א חללי מינכן
"גוף האדם לא בנוי למה שאנחנו עושות": 90 שניות כואבות עם נטע ריבקין
יו"ר הוועד האולימפי: "היה חשש שנבחרת ההתעמלות לא תיסע לריו"
בדירה קטנטנה, עם שני איראנים: דיווח ראשון של שליחנו לריו

עוד בוואלה!

"קשה להסביר במילים את איכות התמונה. זה מסך מושלם לגיימרים"

לכתבה המלאה
נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי לשעבר, ז'אק רוג, במהלך הטקס (צילום: פז חסדאי)
אלמנות חללי מינכן מניחות אבן לזכרם (צילום: פז חסדאי)
גם סרגיי בובקה התייחד עם זכר הנרצחים (צילום: פז חסדאי)
(צילום: ספק 500, פז חסדאי)
(צילום: ספק 500, פז חסדאי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully